Főoldal       Keresés     Új üzenetek      Új témák
[ Updated threads · Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » *** MINDENFÉLE *** » Mixer » Számítógép probléma
Számítógép probléma
OllieVonPearl - Barátok
A Véreskezű
Zalaegerszeg



Hozzáadva2013.június.12(szerda 18:07:16-kor.  Üzenet száma: 1.

regisztrált: 2012.február.21.
üzi: 5621
jelenleg: offline
Ma délután bekapcsolás után a következő kép jelent meg ismerősöm monitorján:
a;

Bármilyen gombot nyomtunk meg,innen nem lehetett továbblépni csak erre a két helyre:
b;

c;

A "c;"-nél bármelyik felkínált lehetőségre kattintottunk,nem történt semmi csak újra bejött az "a;" kép,a "b;"-nél nem igazán mertünk bármire is kattintani (csak az "exit without saving"-re,de ezután szintén nem történt semmi).
Áramtalanítás 10 percig megvolt,kikapcsolás-bekapcsolás megvolt,reset gomb nyomkodása megvolt.
Valami tipp??
 

 
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
czetkás - Barátok

Tapolca



Hozzáadva2013.június.12(szerda 19:40:47-kor.  Üzenet száma: 2.
Sztár-Ring Tábornok

regisztrált: 2012.február.20.
üzi: 6911
jelenleg: offline
Idézet (OllieVonPearl)
Valami tipp??


Csak tipp!
Memória kártyákat egymás után kivenni,az érintkezőket megtörölni finoman.Ahonnan kiveszed,ugyanoda rakd vissza a kártyát!

Ártani nem ártasz vele.
 

 
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
dama - Moderátor
Várkonyi Andrea Fan
Szeged



Hozzáadva2013.június.12(szerda 21:09:44-kor.  Üzenet száma: 3.

regisztrált: 2012.február.20.
üzi: 1626
jelenleg: offline
Nálam régen még az előző gépnél néha előfordult olyan probléma hogy nem látta a merevlemezt. Ami később kiderült egy megtört szalagkábel okozott. Emiatt a bootolás megállt a biosnál. Egy olyan hibaüzenetet írt ki hogy nyomjon megy egy billentyűt a folytatáshoz és közben hibaüzenet... A lényeg az volt hogy a "Save & Exit setup" ra menve folytatódott a bootolás egy kis szalag kábel birizgálás után.

Nekem úgy tűnik mintha nem tudná a gép hogy honnan bootoljon. Nem lett véletlen a "First boot device" átállítva ? Ki próbáltátok másik vinyóval ? Mert ha másikkal meg akkor vinyó gond lehet. A biosban van olyan beállítás hogy nem tudom hoyg van írva de az a lényeg hogy alapértelmezettre visszaállít mindent. Érdemes lenne belenézni a bios beállításba.

Ha eddig minden előzmény nélkül történt akkor lehet valami program egy újonnan telepített hárdver bekavarhatott. Mint Nálam a régi DVB-T tuner. Ha ez lehet akkor húzzátok ki a gépből. esetleg egy Win CDről való bootolás és javítás megoldhatja a gondot.

Jó lenne tudni valami előzményt.
 

 
Több mint 21,7 giga több mint 22400 fájl csak Andi

 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
magdifan - Adminisztrátor
Rúzsa Magdolna Fan
Kecskemét



Hozzáadva2013.június.13(csütörtök 07:08:43-kor.  Üzenet száma: 4.

regisztrált: 2012.február.21.
üzi: 2050
jelenleg: offline
Idézet (OllieVonPearl)
Ma délután bekapcsolás után a következő kép jelent meg ismerősöm monitorján:
Szia.
A problém az A meghajtóval van.



Ez a számítógép BIOS-a (Basic Input Output System).

Ez indul el legelőszőr a számítógépeden, nem a kék halál. :-)

Ez egy Chip-ben lévő program, az alaplapodba forrasztva, ami megvizsgálja, hogy  milyen eszközök vannak a gépedben, floppy, vinyó, videókártya ram stb....

Az elküldött képek szerint, az "A" portra kapcsolt eszközt nem birja iniciálézni a BIOS.
Ez lehet Floppy, (legtöbbször) vagy bármilyen más eszköz.

Le kellene húzni a széles kábelt az eszközről, és a BIOS-ban kikapcsolni.

 

Valószínű, floppy meghajtó.

Ha kikapcsoltad, utána mentsd is el a BIOS beállítást.
" SAVE & EXIT "

Utána elvileg kell mennie neki.
 

  DAILYMOTION: https://www.dailymotion.com/discomaniac
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
OllieVonPearl - Barátok
A Véreskezű
Zalaegerszeg



Hozzáadva2013.június.13(csütörtök 12:25:14-kor.  Üzenet száma: 5.

regisztrált: 2012.február.21.
üzi: 5621
jelenleg: offline
Czetkás és Dama!
Minden kábelt kihúzogattam és megtöröltem,de nem akart változni semmi.

Magdifan!
A BIOS-ban nem látok olyan menüpontot amit át tudnék állítani disabled-re,nálam ilyenek vannak:


valahogy egyszercsak sikerült eljutnom egy ilyen képernyőig,de aztán innen megint nem tudtam továbblépni,nem reagált semmire:
 

 
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
dama - Moderátor
Várkonyi Andrea Fan
Szeged



Hozzáadva2013.június.13(csütörtök 12:35:38-kor.  Üzenet száma: 6.

regisztrált: 2012.február.20.
üzi: 1626
jelenleg: offline
Nekem ez a sok "Not Detected" kiírás kicsit fura. Nem azért keresi eszetlenül a gép az "A" meghajtót mert a másodlagos bootolás arra van beállítva ? Tudom hogy ennek kicsi az esélye mert az elsődleges bootlás az a merevlemez amin az operációs rendszer van. magdifannál van az igazság. Ha a kislemezmeghajtóval van a bibi ki kell szedni mint egy rossz fogat. Majd a biosban beállítani hogy ami volt az már nincs többé. "disabled"re állítani. Tudom "Nekünk" laikusoknak a bios egy nagy dzsungel ahol könnyű eltévedni. A régi gépemen Nekem is "ilyen" volt a bios menü. Biztos vagyok benne hogy ott van csak a nagy elkeseredettségben az ember néha nem látja a fától az erdőt. 

 
Több mint 21,7 giga több mint 22400 fájl csak Andi

 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
OllieVonPearl - Barátok
A Véreskezű
Zalaegerszeg



Hozzáadva2013.június.13(csütörtök 18:34:04-kor.  Üzenet száma: 7.

regisztrált: 2012.február.21.
üzi: 5621
jelenleg: offline
Mindhármótoknak nagyon köszönöm a segítséget,a jószándékot!!!
Sajnos az ügy menthetetlennek bizonyult,2 napos kínlódás után szerelőt kellett hívni,aki szintén szórakozott a géppel sokáig,aztán kimondta a legrosszabbat:
"Újratelepítés"
 

 
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
magdifan - Adminisztrátor
Rúzsa Magdolna Fan
Kecskemét



Hozzáadva2013.június.13(csütörtök 22:38:45-kor.  Üzenet száma: 8.

regisztrált: 2012.február.21.
üzi: 2050
jelenleg: offline
Idézet (OllieVonPearl)
Mindhármótoknak nagyon köszönöm a segítséget,a jószándékot!!! Sajnos az ügy menthetetlennek bizonyult,2 napos kínlódás után szerelőt kellett hívni,aki szintén szórakozott a géppel sokáig,aztán kimondta a legrosszabbat: "Újratelepítés"


OllieVonPearl !
Szivesen.
Sajnálom, de álltalában, az ilyen hardware-s hibánál, a kékhalál, szinte mindig elhal.
Egyébbként ott van az első képernyő shot-on "Floppy Drive A = 1.44 MB"
Azt kell OFF-ra vagy NO-ra állítani. (Biostól függően.)

Dama.
Biosban be lehet állitani azt is, hogy "Floppy seek = disabled". Ez annyit tesz, hogy a bios nem próbálja meg iniciálézni a floppy-t.
A Sok "NOT DETECTED" pedig sorrendben ...
Az első, az elsődleges pata eszköz (Van IDE csatoló a gépen, de PATA eszköz nincs rádugva)
A második, az másodlagos pata eszköz (Van IDE csatoló a gépen, de PATA eszköz nincs rádugva)
A többi 4 a 4. db sata típusú csatlakozó, amelyekből az elsőre van csatlakoztatva egy winchester.
A többire nincs.

Mint az előzőekben írtam. A BIOS, a fizikai elemeket ellenőrzi és listázza.
Ha minden rendben, átadja a vezérlést egy bootszektorral rendelkező eszköznek.
Ha nincs rendben minden, akkor jön elő az OllieVonPearl álltal felvázolt hiba.

További szép estét.
 

  DAILYMOTION: https://www.dailymotion.com/discomaniac
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
Fórum » *** MINDENFÉLE *** » Mixer » Számítógép probléma
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Copyright MyCorp © 2024 Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben