Főoldal       Keresés     Új üzenetek      Új témák
[ Updated threads · Új üzenetek · Tagok · Fórumszabályzat · Keresés · RSS ]
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Fórum » *** MINDENFÉLE *** » Mixer » HD cap-olás STB-n keresztül (HD cap-olas STB-n keresztul)
HD cap-olás STB-n keresztül
Miszcsi - Barátok
Ciprusz Éva Fan
Eškašem



Hozzáadva2012.október.20(szombat 23:31:59-kor.  Üzenet száma: 1.

regisztrált: 2012.február.25.
üzi: 519
jelenleg: offline
Sziasztok

Az a kerdesem lenne hogy van lehetoseg HD minosegu cap-olasra STB-n (Set Top Box) keresztul ? Az egyik kabelszolgaltatonak van HD minosegu szolgaltatasa is, de ez STB-n keresztul tortenik, a STB-ben talan egy elofizetoi kartya is van. A STB-re van kotve a tv hdmi vagy scart vagy hasonlo kabellel ahogy olvasgattam hirtelen guglis keresessel. Hogy tudom rakotni a szamitogepre a STB-t hogy HD minosegben tudjak cap-olni vagy hogy az adast HD minosegben nezhessem a szamitogepen ? Elsosorban HD cap-olasert erdekelne a szolgaltatas. A szolgaltato nem koaxialis kabelt huz be, hanem optikait, van egy ugynevezett multimedia gateway amin keresztul tv, telefon es net szolgaltathato, az elofizetes fuggvenyeben. Gondolom hogy erre kapcsolodna a STB bemenete.

Elore is koszonom a segitseget !

Miszcsi
 

 
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
dama - Moderátor
Várkonyi Andrea Fan
Szeged



Hozzáadva2012.október.21(vasárnap 18:34:46-kor.  Üzenet száma: 2.

regisztrált: 2012.február.20.
üzi: 1627
jelenleg: offline
Magyarországon ezt IPTV-nek hívják. Egy UTP kábel megy egy modembe (a modemet a szolgáltató adja egyébként WIFIs). Eme modemből megy egy kábel a Set Top Box-ba és ebből RCA vagy Scart vagy HDMI csatlakozással lehet csatlakozni a TVre. Nekünk is ilyen van. Ezen már Én is agyaltam odáig el is jutottam hogy HDben tud rögzíteni az STB amiről később lejátsza és azt valamire rögzítve már meg is van oldva de egy DVD felvevő nem tud HDben rögzíteni legalábbis ami Nekünk van az nem. Esetleg egy nagyon komoly TV Tuner kártya de az se hiszem. Szóval igazából a kérdésedre a válasz az hogy nem tudom :D 

 
Több mint 21,7 giga több mint 22400 fájl csak Andi

 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
lpmaskmancick - Barátok

Budapest



Hozzáadva2012.október.21(vasárnap 19:25:32-kor.  Üzenet száma: 3.
Közlegény

regisztrált: 2012.február.21.
üzi: 6
jelenleg: offline
Esetleg ajánlom, hogy kérdezősködj itt: http://forum.doom9.org/ 

 
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
Miszcsi - Barátok
Ciprusz Éva Fan
Eškašem



Hozzáadva2012.október.21(vasárnap 20:09:31-kor.  Üzenet száma: 4.

regisztrált: 2012.február.25.
üzi: 519
jelenleg: offline
Az IPTv szerintem mas, ott a tv cucc mint adathalozati (Internet Protocol)csomag van atvive, itt nem, itt alacsonyabbszintu adatatvitelrol van szo es analog tv jelet is tud szolgaltatni aszerint hogy milyen szerzodesed van a szolgaltatoval. A tv-t egyszeruen ra lehet kotni antennabemenettel a multimedia gateway RF kimenetere amennyiben nem HD szerzodesed van, ahogy meseltek.

Nem erdekel az egesz lecso a musorbol es a gond hogy egyidejuleg tobb adon megy olyan musor amibol cap-olnek, este pl legalabb 3 adon egyidoben van a hirado (Duna, Pro Tv, Antena1)
 

 
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
czetkás - Barátok

Tapolca



Hozzáadva2012.október.21(vasárnap 21:28:19-kor.  Üzenet száma: 5.
Sztár-Ring Tábornok

regisztrált: 2012.február.20.
üzi: 6911
jelenleg: offline
Quote (Miszcsi)
A STB-re van kotve a tv hdmi vagy scart vagy hasonlo kabellel ahogy olvasgattam hirtelen guglis keresessel.


Szerintem csak a hdmi kimeneten van HD jel.Azt kell valahogyan megoldanod.
Már én is nézegettem.
Talán ez megoldaná.: vagy

Én is csak a neten találtam,de nem olcsó.
 

 

Az üzenetet módosította: czetkás - vasárnap, 2012.október.21, 21:29:26                                                                                   
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
Miszcsi - Barátok
Ciprusz Éva Fan
Eškašem



Hozzáadva2012.október.21(vasárnap 22:13:03-kor.  Üzenet száma: 6.

regisztrált: 2012.február.25.
üzi: 519
jelenleg: offline
Kosz mindenkinek !!! A francba ! Alaplapot kene csereljek az Avermedia cucchoz es a HDCP is bekophet a levesbe grrrrrrr. DVB-T meg egyhamar nem lesz nalunk elerheto. 

 
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
Miszcsi - Barátok
Ciprusz Éva Fan
Eškašem



Hozzáadva2012.október.22(hétfő 16:39:51-kor.  Üzenet száma: 7.

regisztrált: 2012.február.25.
üzi: 519
jelenleg: offline
Na ugy tunik hogy lenne egy egyszeru megoldas ami mukodne, DVB-C tunerbe kotni a multimedia gateway RF kimenetet. 

 
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
dvbz - Barátok
Capmester
Budapest



Hozzáadva2013.április.03(szerda 01:14:31-kor.  Üzenet száma: 8.

regisztrált: 2012.február.21.
üzi: 305
jelenleg: offline
Nálam is ez van. Az optikai gateway rf kimenetét usb-s dvb-c tunerhez kötöttem. STB-t nem is használok, nincs is. Minek, amikor ott a digitális tuner. A tunerrel az összes digitális adásról (beleértve a hd-kat is) tudok capni.
Szerintem ugyan az a szolgáltatónk, csak nálad rcs-rds-nek hívják, itt meg diginek.
Nem is tudom, hogy mi értelme settopboxokkal bajlódni, amikor a digitális jel ott jön a koax kábelen, csak pc-s tunert kell rákötni, ami menti a digitális jelfolyamot egy az egyben a pc winyójára.
 

 

Az üzenetet módosította: dvbz - szerda, 2013.április.03, 01:19:57                                                                                   
 
                                                                        
                                                                                                                                                                                    
Fórum » *** MINDENFÉLE *** » Mixer » HD cap-olás STB-n keresztül (HD cap-olas STB-n keresztul)
  • Oldal 1 / 1
  • 1
Keresés:

Copyright MyCorp © 2024 Szeretnék ingyenes honlapot a uCoz rendszerben